Samen Sporten, Samen Inspireren

Volg ons:

Menu
Nieuws

Bob de Voogd; ‘Rio is een keerpunt geweest’

23 jun 2018 0 comments
Bob de Voogd; ‘Rio is een keerpunt geweest’

In Breda begint dit weekend de Champions Trophy, met gastland Oranje als de Europees kampioen. Helmonder Bob de Voogd (29) kijkt uit naar de krachtmeting met onder meer Olympisch kampioen Argentinië en wereldkampioen Australië. ‘De sfeer in ons team is echt iets bijzonders.’

Na de Olympische Spelen in Rio de Janeiro staken een paar jongens van het Nederlands hockeyteam de koppen bij elkaar. ‘Dit nooit meer’, aldus Bob de Voogd. Het toernooi van 2016 liep voor Oranje uit op een teleurstelling, met de uitschakeling in de halve finale tegen België. ‘Je voelde in het toernooi dat de ploeg op twee gedachten hinkte. Er stond daardoor niet echt een team. Met de jongens die overbleven, hebben we samen gezeten. Ik kan nu zeggen: Rio is een keerpunt geweest.’

Nieuwe identiteit
Met een verse groep bouwde Oranje aan een nieuwe identiteit. Op het veld en ernaast. Klinkt simpel, maar dat is pas in de praktijk te brengen als de neuzen dezelfde kant op staan. En dat proces bewaakt iedereen die deel uitmaakt van de groep, zegt Bob. ‘We hebben sinds twee jaar heel duidelijk voor ogen wat de waarden zijn binnen ons team. Aan die identiteit willen we te allen tijde vasthouden. Op het veld staat dat voor aanvallend spel waarin we plezier en energie uitstralen. Dat is onze stijl. Daar gaan we niet vanaf stappen door bij verlies ineens iets heel anders te gaan doen.’

Die standvastigheid is momenteel de kracht van Nederland. En buiten de lijnen gaat dat proces verder. Of beter: daar begint het. ‘Er is in ons team ruimte voor iedereen om zichzelf te zijn. De jongens die er net bij zijn, worden evenzeer om hun mening gevraagd als de spelers met ervaring. Dat creëert een hechte omgeving; de sfeer in ons team is echt iets bijzonders. Het maakt niet uit met wie je omgaat, we wisselen veel van kamergenoot. Dat werpt zijn vruchten af. We zijn een groep die geen ruimte biedt aan individuen die zichzelf belangrijker vinden dan het team. Doe je dat wel, dan pas je er niet bij. Dat commitment hebben we met elkaar gemaakt.’

Toernooisfeer
Het resultaat liet zich meteen zien: vorige zomer kroonde Oranje zich tot Europees kampioen. Met onder meer Olympisch kampioen Argentinië en wereldkampioen Australië meten de beste teams van de wereld zich komende week met elkaar op de Champions Trophy in Breda. Ook België, India en Pakistan zijn de deelnemers. ‘We hebben de hele week in Breda getraind. Je ziet aan alles dat dit een groot toernooi is. We spelen in een groot stadion, er komt veel publiek, er is veel om het hele gebeuren heen gebouwd. Ik denk dat het vergelijkbaar is met een EK. Ik vind het persoonlijk erg jammer dat dit de laatste Champions Trophy is.’

Met de Pro League komt er een nieuw toernooi voor in de plaats waarin de duels over een seizoen worden verdeeld, met uit- en thuiswedstrijden. ‘Terwijl een toernooisfeer iets heel bijzonders is. Je leeft echt naar die weken toe. Zeker nu het in eigen land is. Met het eigen publiek erachter geeft dat altijd iets bijzonders.’

Intens toernooi
Na de Olympische Spelen is dit toernooi voor het ‘nieuwe Oranje’ een goede krachtmeting. Zaterdag wacht meteen Argentinië, zondag staat het tegenover België. ‘Wij spelen ieder toernooi voor de winst. Dat hoort erbij als je voor Nederland speelt. Maar dit toernooi is ontzettend sterk, met een nieuwe opzet. Er is geen knock-outfase waardoor de poulewedstrijden meteen heel belangrijk zijn. Je zult zien dat het daardoor gelijk een intens toernooi zal zijn.’ Het gevoel is goed, zegt hij. ‘We hebben een heel gretige groep die zich wil laten zien. Er zijn veel landen die zeggen dat het de voorbereiding is voor het WK, maar kijk maar naar de selecties. Die zijn allemaal op hun sterkst. Het gaat een spannend toernooi worden.’

Voor Bob is het alweer zijn dertiende grote toernooi voor Oranje. Voorlopig wil hij nog doorgaan. ‘Het afgelopen seizoen was voor mij persoonlijk niet slecht, maar ik had gehoopt er meer uit te halen. Dan is het lekker om bij Oranje aan te sluiten en daar in de groep zo veel plezier te ervaren. Ik merk dat ik elke training sterker word en mag dit toernooi lekker op het middenveld spelen. Ik voel me erg goed. Ik kijk er naar uit om te starten.’Ook interessant
‘Latertje’ voor atletiek duo Kenny en Marlène in Dubai Nieuws ‘Latertje’ voor atletiek duo Kenny en Marlène in Dubai
07 nov 2019 0 comments

Binnen de reguliere atletiekwereld worden op dit moment de crossen gelopen. Op de atletiekbanen in Nederland kun je een kanon afschieten....

Lees meer
Jannes Beuker wil Olympische primeur op de ski’s Nieuws Jannes Beuker wil Olympische primeur op de ski’s
05 nov 2019 0 comments

De eerste Nederlander in de ruimte kan hij niet meer worden. De eerste mannelijke solozanger die het Songfestival wint ook niet. Toch wer...

Lees meer
Kruis de degens met schermheld Bas Verwijlen! Nieuws Kruis de degens met schermheld Bas Verwijlen!
16 okt 2019 0 comments

Altijd al eens willen ervaren hoe het is om te schermen? Dan bieden wij jou nú een unieke kans! Team Brabant Sporter Bas Verwijlen...

Lees meer